
SANITA ČERŅAVSKA: «Strēlnieces» komanda ir pilnībā no jauna izveidota, tajā katram savi pienākumi un atbildība uzticēta gados jauniem cilvēkiem. Izdosies vai ne, tas pilnībā atkarīgs no mums pašiem. Ā. Romanovskas foto
Sanita, vai tiesa, ka bistro gatavotajos ēdienos izmantojat arī pašu saimniecībā izaugušo sezonālo produkciju?
Sākotnēji, veidojot un realizējot praksē savu bistro ēdināšanas filozofiju, tik tiešām centāmies maksimāli daudz dārzāju izaudzēt Trikātā mammas dārzā, un, tā kā mamma tolaik strādāja «Trikātas sierā», tad arī šos augstvērtīgos un populāros vietējos produktus izlietojām savu recepšu piedāvājumos. Tā tas bija līdz brīdim, kad tomēr sapratām, ka tik sadalīta slodze ir fiziski par smagu un katram ir jādara tieši tas, kas labāk padodas. Tā, piemēram, no mūsu burkānu ražas, šķirojot tos pēc pārtikas kvalitātes prasībām, lielāko daļu nācās izbarot trušiem, nevis likt bistro katlā, tāpēc no dārzāju audzēšanas tik lielos apjomos tomēr atsacījāmies. Meklējot alternatīvu, sākām sadarbību ar vairākiem vietējiem dārzeņu un zaļumu audzētājiem, bet arī līdz brīdim, kad jutām: šāda sadrumstalota produktu sagāde un loģistika aizņem pārāk daudz laika un arī sadārdzina gala produkciju. Nu esam atraduši citu – sekmīgāku sagādes risinājumu.