Taču uz jautājumu, vai arī mums, sevišķi gados jaunākajiem, arvien vairāk ir jāsāk pierast, ka arī pie Gaujas un Rūjas, kā jau daudzviet Eiropā, ziemas būs bez sniega, atbilde tieši šajās dienās tiek meklēta ANO klimata samitā, kas notiek Polijas pilsētā Katovicē. Te līdz 14. decembrim vadošās personas no apmēram 200 ekonomiski kaut cik spēcīgām valstīm mēģina atdzīvināt pirms trim gadiem Parīzē panākto vienošanos par klimatu. Tur 2015. gada decembrī 196 valstis parakstīja Parīzes Klimata konvenciju – pirmo globālo vienošanos klimata jautājumos. Tā ietver darbības plānu globālās sasilšanas apturēšanai. Šī vienošanās pat neparedz pilnīgu atteikšanos no fosilās degvielas un ogļskābās gāzes izmešiem. Taču tā pasaules valstīm nosaka pienākumus veidot ekonomiku, attīstību tā, lai šos izmešus būtiski samazinātu, izmantot tādas tehnoloģijas, kas nerada apdraudējumu klimatam. Šīs konvencijas ilglaicīgais mērķis ir samazināt siltumnīcefektu izraisošo gāzu izmešus tā, lai noturētu globālo sasilšanu krietni zemāk par 2 grādiem pēc Celsija skalas salīdzinājumā ar līmeni, kāds bija pirms rūpnieciskās revolūcijas.
Cerības uz baltiem Ziemassvētkiem vēl neizkūst…
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.