Mūsu uzņēmums SIA Sanart pašlaik vēl nav parakstījis ģenerālvienošanos (būvniecības nozarē par minimālo algu) tāpēc, ka mums tā doma ir drusciņ citādāka. Tas algu līmenis visām kompānijām, kas ģenerālvienošanos parakstīja, jau ir sasniegts, bet kur īsti ir šādas vienošanās nozīme? Manuprāt, vairāk vajadzētu pieņemt tādu domu, ka nevis spiest sakārtot būvniecībā jautājumu par algām, bet mēģināt kvalificēt pašus būvniekus, kā tas ir domāts, pa kategorijām. Ja mēs kvalificēsim būvniekus pa kategorijām un ja varēs strādāt tikai tādi konkrētas kategorijas būvnieki, tad lietas sakārtosies drusciņ labāk. Manuprāt, ģenerālvienošanās – tā jau ir tāda nedaudz dziļāka politika… Virspusēji tā tiek pozicionēta kā vienošanās par algām, bet ir jau tieši tā, kā to pasaka kompānija UPB, kas arī neparakstīja ģenerālvienošanos: kamdēļ mums to parakstīt, ja pie mums jau visiem tādas algas ir?
Ģenerālvienošanās visu neatrisinās
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.