Pašlaik ir tā, ka Izglītības un zinātnes ministrija skaita statistiku, mūsu rezultātus pēc galvām – cik mums ir uzņemti studenti. Un tad atbilstoši iedod budžeta vietas. Manuprāt, šī ir tā pamatproblēma, ka mums nevis skatās reāli kvalitāti, bet gan skatās uz absolventiem, piemēram, kur tad viņi aiziet strādāt… Ja šodien jau runā, ka pēc pieciem gadiem daudzas profesijas nebūs, bet būs citas, kā tad tur varēs to visu izdarīt? Līdz ar to es teiktu tā, ka vairāk jauniešu jāvirza uz profesionālo izglītību, nevajag visiem augstāko izglītību! Jāstiprina tehnikumi vidējā līmenī, lai tur ir šīs profesionālās iemaņas, un no tām nozarēm savukārt labākie nāk pie mums uz Augstskolu, un tad tiem lai arī ir augstākā izglītība!
Nevajag visiem augstāko izglītību!
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.