Vai tas būtu tas cēlais mērķis, kāpēc vispār vācam un šķirojam atkritumus? Laikam jau ne. Taču mums Latvijā vēl tāls ceļš ejams, lai, piemēram, otrreizējai pārstrādei savāktu līdz pat 90% izlietoto dzērienu taras. Šādu līmeni spēj nodrošināt tikai labi pārdomāta depozīta sistēma. Kā zināms, mums pagaidām vēl nav ne pārdomātas un pat ne paviršas depozīta sistēmas… Tikai grandiozas idejas, diskutabli aprēķini un bikli mēģinājumi bīdīt depozīta sistēmas ieviešanu cauri varas gaiteņiem. Bet Eiropas Savienība taču izvirzījusi prasības savām dalībvalstīm, tātad arī Latvijai, līdz 2025. gadam nodrošināt, ka otrreizējai pārstrādei tiek savākti 77%, bet līdz 2029. gadam – pat jau 90% tukšo PET pudeļu! Ir aprēķināts, ka neviena cita darbošanās shēma, tikai un vienīgi depozīta sistēma spētu nodrošināt tik augstu otrreizējai pārstrādei paredzēto materiālu procentu. Šādu viedokli pārstāv arī Zaļās brīvības vadītājs Jānis Brizga.
Varbūt pašiem savu ceļu?
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.