Laukos gan ierasti visi taisnojas un vērtē, ka skolas jau nav sliktas, skolotāji arī ne, bet bērnu kļuvis mazāk, tāpēc viņi priecīgi par katru, kas šoruden sāks mācības pirmajā vai kādā citā no klasēm. Izskan viedoklis, ka bērnus ģimenes ved līdzi uz Valmieru, bet lielie jau paši kājas auj pat uz galvaspilsētas ģimnāzijām. Tāda esot vilkme – prom uz lielajām pilsētām un pilsētu skolām!
Ir tikai straume un nav pretstraumes?
Domājot par pirmklasniekiem, uzklausīju bērnu vecākus valmieriešus. Jā, lielākā daļa ģimeņu ir teikušas jāvārdu Valmieras vispārizglītojošām mācību iestādēm, taču ir vecāki, kas domā. Ir otrklasnieku vecāki, kuri atzīstas, ka izdarījuši nepareizu izvēli, ka šoruden bērns skolas gaitas turpinās citviet. «Ne visi bērni var mācīties lielā pilsētas skolā, lielā klasē,» viņi formulē uz pašu ādas pārbaudīto.