
«Tas ir svarīgi, jo klimats mainās, un tā ir globāla problēma. Bagātākās valstis rada milzīgu gaisa piesārņojumu, bet vēlos, lai maniem bērniem, kas man būs, ir iespēja dzīvot uz šīs zemes, jo citādi būs katastrofālas sekas ar dzīvnieku un augu masveida izzušanu, dzeramā ūdens trūkumu, plūdiem, ražas apjomu sarukumu. Mums ir tikai 12 gadi, lai mainītu enerģijas iegūšanas veidus un izvairītos no tā. Tāpat gan Latvija, gan Vācija būs valstis, kas daļēji applūdīs, ja sāks kust ledāji. Prieks, ka ne tikai jaunie, bet arī vecāka gadagājuma cilvēki ir kļuvuši pret to visu kritiskāki,» iespaidos dalās brīvprātīgais no Vācijas Dominiks Ahternbošs.
«ZEME IR ZEME, ne jau miskaste» un citi domu graudi rakstīti uz streika dalībnieku plakātiem, lai pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām. Peter Heczko foto