
Godinot visus deportētos – gan tos, kuri izdzīvoja un atgriezās, gan tos, kuri bija nolemti bada un ciešanu nāvei, Valmierā pie dzelzceļa stacijas piektdien notika komunistiskā genocīda upuru piemiņas un atceres brīdis. Sanākušos uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, sakot: «Savas dzīves melnākās dienas mums gribas ātrāk aizmirst un domāt tikai par gaišām lietām. Ir pagājuši 78 gadi, kopš 1941. gada 14. jūnijā lopu vagonos tika izsūtīti civiliedzīvotāji, un Latvijas vēsturē šīs rētas ir tik dziļas, ka nav iespējams tās aizmirst, jo mērķis bija sagraut ticību savai zemei, pazemot un padarīt visus vājus.» Jānis Baiks aicināja ne tikai atcerēties un pieminēt šos datumus, bet arī domāt par nākotni, būt atbildīgiem par savu brīvību un pārdomāt, kā to saglabāt.
ĀRIJA KĀRKLIŅA uzrunā klātesošos komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdī. Jāņa Līgata foto