
Pirms došanās uz talkas vietu ugunsdzēsējus un klātesošos uzrunāja Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības priekšnieks Aleksandrs Pētersons. Visi sanākušie orķestra pavadībā kopā nodziedāja valsts himnu un „Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils”. Ugunsdzēsējus ar jaunā parka izdaiļošanas darbu uzsākšanu sveica arī Valmieras apriņķa priekšnieks A. Prauliņš, kara apriņķa priekšnieks, pulkvež – leitnants H. Zvirbulis, lauku pašvaldības vecākais G. Caucis, pilsētas galva J. Ruģēns un Meža dienu komitejas priekšsēdētājs, virsmežzinis D. Bērtulsons. Pēc tam brašie ugunsdzēsēji, suminot mūsu tautas vadoni, ministru prezidentu Kārli Ulmani, uzsauca viņam trīskārtēju „Lai dzīvo!” Talkas dienā iestādīja 2000 kociņus no 100 dažādām šķirnēm. Kā retumi minami Lavsona cipreses, korķa koki, riekstu koki, Ķīnas ābelītes, zelta lietus, balzama apses u.c. Parka projektu izstrādājis un stādīšanas darbus vadīja mežu tehniķis J. Grūbe.” (Valmierietis, Nr. 298., 1935.g. 10.05.).
VĒSTURISKS FOTO. Valmierietis skolotājs J. Ulpe ar paziņu pastaigā pa Svētozolu ielu 1937. gada vasarā.