
Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis norādīja, ka, lai arī dzīvojam reformu krustcelēs, atceroties savu jaunību un darba gaitas, bieži uzrunās teikts, ka nu viss būs citādi, tomēr skolotāji, kas savu darbu veic godprātīgi, to ir darījuši gan pirms 10 gadiem, gan to dara aizvien: «Man ir drošības sajūta, jo, apciemojot mūsu novada izglītības iestādes, prieks redzēt, ka tās kļūst mūsdienīgākas un sakārtotākas.» Tāpēc viņš skolotājiem novēlēja mierpilnu jauno mācību gadu, jo aiz katras izglītības iestādes ir pašvaldība, kas par to rūpēsies.
Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume aicināja visu nemērīt naudā: «Bērnudārzā un skolā iemācītais atsauksies uz mūsu vides un valsts nākotni. Mērot naudā, mazā skoliņa nav rentabla un tā nekad sevi neatpelnīs, bet tas nav veids, uz ko pelnīt vai taupīt. Burtnieku novada pašvaldība, gluži tāpat kā citi novadi, turpinās atbalstīt savas izglītības iestādes līdz pēdējam.» Edvīns Straume pateicās iepriekšējai Valmieras Izglītības pārvaldes vadītājai Ivetai Pāžei par līdzšinējo sadarbību, jo turpmāk Burtnieku novada izglītības iestādes būs Kocēnu novada Izglītības pārvaldes pārziņā. Konferences atklāšanā pedagogus uzrunāja arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja p.i. Solvita Andžāne un Kocēnu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ieva Stiģe. Konferences ievadā pedagogus sveica Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs.
AR SAVU PIEREDZI par jaunā mācību satura īstenošanu un mācību pieejas dažādošanu dalījās pedagogi no tuvējām skolām, kā arī bija aicināti tālāki viesi. Pēc svinīgajām uzrunām skolotāji devās uz kādu no nodarbībām. Jāņa Līgata foto