
«Problēmu, kāpēc tirgotāji no tirgus aizgājuši, radījusi nodokļu sistēma, konkrēti 2018. gadā pieņemtais likums attiecībā uz iedzīvotāju ienākumu nodokli pašnodarbinātajiem.
Nodokļi ir jāmaksā, tas saprotams, bet valdība salika kopā šo nodokli par 2018. un 2019. gadu, 2019. gada nodokli aprēķinot kā avansa maksājumu no 2018. gada izpeļņām. No kases aparāta ieņēmumiem mums tagad 20% jānomaksā nodokļos, bez tam ir taču sociālais nodoklis, tirgus nauda, transporta izdevumi un citi maksājumi. Labi, varētu saprast, ka 2019. gadu saliktu kopā ar 2020. gadu, bet valstij vajadzēja naudu, tāpēc noteica avansa maksājumu arī par 2019. gadu. Tā radās dubultnodoklis, kas mums, pašnodarbinātajiem, vairs nebija pa spēkam, un vairāki bija spiesti darba vietas atstāt, sēdēt mājās un tos nodokļus cenšoties nomaksāt no pensijas.»