
Tie ir visi citi Vidzemes muzeji, jo, veidojot izstādes vai rīkojot pasākumus, nekad nav tā, ka mums viss par visu būtu. Līdz ar to mēs esam ļoti labi draugi ar visiem pārējiem Vidzemē esošajiem muzejiem, un šī bija tā reize, kad varējām visi kopā satikties, parunāties ar kolēģiem un labiem draugiem un pateikt viņiem arī paldies, ka šo garo gadu garumā viņi mūs atbalstījuši vai nu ar materiāliem, vai savu labo padomu,» stāstījumu par pagājušajā sestdienā notikušajām Valmieras muzeja 60 gadu jubilejas svinībām sāka muzeja direktore IVETA BLŪMA. «Šoreiz saviem draugiem arī dāvinājām simbolisku dāvanu – koka karoti – ne tikai kā funkcionālu galda priekšmetu, bet gan kā tautas tradicionālo kultūras simbolu, ar ko pasmelt gudrību, zināšanas un bagātību (arī Liesmas redakcijai tika šī karote – J. C.). Protams, tikām aicinājuši uz jubileju bijušos kolēģus, kas muzejā strādājuši īsāku vai garāku laika posmu, jo, kad palūkojamies muzeja krājumos, tad vistiešāk redzam, ko tā iepriekšējā paaudze ir sastrādājusi un atstājusi.
JUBILĀRI. Valmieras pašvaldības foto