Šādā situācijā ANO ģenerālsekretārs Antonio Guterešs šonedēļ Ņujorkā uz Klimata rīcības samitu ir sasaucis pasaules valstu līderus. Pirms šī samita viņš vienkāršos vārdos pateica būtiskāko: «Mēs cīņā ar klimata sasilšanu zaudējam. To pierāda arī aizvadītā vasara, kas daudzviet pasaulē pārsita karstuma rekordus.» Satraukumu viņš pauda arī ļoti personiski: arī viņam ir mazbērni, un viņš jūtas atbildīgs, lai arī mazbērniem vēl būtu planēta, uz kuras ir pietiekami droša dzīvošana. Lai atgūtu nokavēto, A. Guterešs Ņujorkas klimata samitam ir iecerējis pat ļoti ambiciozu mērķi – panākt pasaules valstu vadītāju vienošanos, ka jau līdz 2050. gadam pasaule pilnībā būs atteikusies no fosilās (ogles, dabasgāze, nafta) enerģijas un iztiktu vien ar atjaunojamo enerģiju.
Vētrainās klimata dienas Ņujorkā
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.