
«Ķepaiņu diena bija skolotājas Mārītes Bisnieces ideja. Mēs bērniem ar šo Ķepaiņu dienu gribējām pateikt, ka ir svarīgi būt sirsnīgam un atbildīgam par savu mājdzīvnieku,» skaidro direktores vietniece audzināšanas darbā Līga Gecko. Idejas autore Mārīte Bisniece norādīja, ka valstiski lietas attiecībā pret dzīvniekiem nav sakārtotas. Citviet ir milzu naudas sodi un pat brīvības atņemšana par vardarbīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, bet Latvijā tā nav. Cilvēki nebaidās kaķus vai suņus pamest. Pedagogi skaidroja, cik liela ir atbildība, ja tavā aprūpē ir mājdzīvnieks. Dienas laikā skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem, prognozēja nepieciešamos finanšu līdzekļus mēnesim, kas tiek tērēti mājdzīvnieka vajadzībām, sprieda, ko ir dārgāk uzturēt – suni vai kaķi, rakstīja dzejoļus un stāstiņus, zīmēja plakātus un veidoja mājdzīvniekus no plastilīna. Skolā viesojās veterinārārste un suņu friziere jeb grūmere Ina Franciska Medne ar savu četrkājaino draugu. Pasākuma laikā skolēni ieguva vērtīgu informāciju par mājdzīvniekiem. Dienas izskaņā visi kopā noskatījās video par dzīvnieku patversmēm un to iemītniekiem.
PALDIES! Direktore Iveta Rambola, dāvinot izglītības iestādes nozīmīti, saka paldies Vanagu ģimenei par sporta inventāra dāvinājumu skolai.