
Agrā 24. oktobra rītā no Valmieras uz Gīterslo apriņķi ceļā devās Latvijas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību apvienības izveidota grupa, kuras sastāvu pamatā veidoja bijušā Valmieras rajona brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Valmieras pilsētas un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas, Naukšēnu un Rūjienas novada.
Tieši ar vācu sadarbības partneru atbalstu mūsējie šodien izskatās visai spēcīgi visas Latvijas mērogā, bet sadarbības ietvaros šāds brauciens ir iespējams. Šajā reizē uz mācībām devās vīri, kuri darbojas ugunsdzēsēju komandās savos novados. Mūs sagaidīja un uzņēma Gīterslo apriņķa ugunsdzēsēju skolā pilsētiņā St.Vit, kur arī šīs mācības notika, bet ārpus nodarbībām bija noorganizētas interesēm atbilstošas ekskursijas un tikšanās. Vīri mācījās, gan klasē rēķinot, gan tūlīt pat laukumā darbojoties ar dzīvu motorsūkni.
SCHMEKT GUT! Vācu ugunsdzēsēju pusdienas latviešiem garšo. Egīla Kaužēna foto