
Vides risinājumu institūta projektu vadītāja Guna Dātava iepazīstināja ar projekta «WasteArt» jeb atkritumu mākslas nozīmību. Ņemot vērā Eirobarometra pētījumu datus – kamēr vidēji Eiropā saražoto atkritumu daudzums sarūk, Latvijā un Igaunijā tas palielinās par 3% katru gadu. Atkritumi pēc to izmešanas neizgaist, tie joprojām krājas milzīgos kalnos un nesadalās vēl gadu simtiem. Vides risinājumu institūts kopā ar sadarbības partneriem meklēja galvenos iemeslus, kāpēc tā notiek, un atklāja, ka igauņi un latvieši sevi uzskata par zaļām valstīm, tomēr neapzinās, cik daudz atkritumu patiesībā saražo. Lai pievērstu uzmanību atkritumu daudzumam, projekta «WasteArt» ietvaros radīta starptautiska ceļojoša izstāde «PROM no acīm, PROM no prāta» un uzsākts izglītojošs process vairākās mācību iestādēs Igaunijā un Latvijā.
IZSTĀDES KURATORS Indreks Grigors izcēla igauņu mākslinieka radošo pieeju – viņš vietējā kopienā savāktos pārtikas atkritumus bija pārvērtis alkoholiskā šķidrumā. E. Kristiņas foto