
Esam jau rakstījuši par globālām aktivitātēm, kuru mērķis ir aicināt cilvēkus atteikties no gaļas lietošanas uzturā, jo dzīvnieku audzēšana esot klimatam kaitīga, tādēļ ka lopkopība esot galvenais siltumnīcefekta gāzu izdalītājs. Eļļu ugunij pielēja augustā ANO Starpvaldību klimata pārmaiņu paneļa (IPCC) ekspertu publiskotais kārtējais ziņojums par rīcību klimata pārmaiņu mazināšanai, kurā vegānu apvienības un tā sauktās «dzīvnieku brīvības» kustības saskatīja aicinājumu atteikties no dzīvnieku izcelsmes pārtikas.
Latvijā no tā saukto dzīvnieku aizstāvju organizāciju publiskajām aktivitātēm cietuši olu un kažokzvēru ražotāji, jo sabiedrībā izraisīta nepatika pret šīm lauksaimniecības nozarēm. Aktivitātes turpinās.