Šāda principa ieviešana ir saistīta ar vairākām ministrijām – ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Satiksmes ministriju, Zemkopības ministriju, Ekonomikas ministriju un arī Finanšu ministriju. Tieši Finanšu ministrija ir vienīgā ministrija, kas var modulēt sistēmu. Tā kā valdības ietvaros ir jau pieņemts lēmums ar 2021. gadu mainīt nodokļu sistēmu Latvijā, tad mēs to redzēsim arī realizējot. Papildus tam, protams, mēs strādājam arī pie elektrības rēķinu samazināšanas vispār, ar akciju sabiedrību Sadales tīkls bijām vienojušies par sadales tarifu mazināšanu vidēji apmēram 10% ietvaros. Tas ir atkarīgs no pieslēguma veida, praktiski tas skaitlis mums bija paredzēts 10%, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, tā kā tas ir regulēts pakalpojums, noteica 5,5%. Tas tomēr ir vairāk, nekā bija pirms tam, kad nekas nebija mazināts. Tas ir būtisks lēmums, absolūti pretējs akciju sabiedrības Sadales tīkls uzdevumam – pelnīt pēc iespējas vairāk.
Par OIK ietekmes mazināšanas aktualitātēm
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.