
Diena nu kļūst garāka par nakti, šajā laikā daba mostas, un ir īstais brīdis, kad smelties no tās enerģiju. Vēl pirms saules lēkta visi sanākušie pulcējās kopā ap ugunskuru ar dziesmām, muzicēšanu, un pēc saullēkta notika gan rotaļas, gan «putnu dzīšana», kad dzen prom ļaunumu, skauģus un nelaimes. Protams, tika arī vārītas, ripinātas un ēstas olas, kas ir Lielās dienas neatņemama sastāvdaļa.
DIENU IESĀKT AR DZIESMU. Pirms saullēkta tika izdziedāta gan «Lec, saulīte, rītā agri», gan «Iebrauca Saulīte». Pēc saullēkta tika dziedāta «Jau saulīte pārkāpusi» un citas dziesmas. Ārijas Romanovskas foto