
Šis pasākums, kas nu jau kļuvis par tradīciju, kā atceras Dziesmu svētku virsdiriģents, profesors Jānis Puriņš, sācies pavisam nejauši – 2012. gada nogalē Pociemā, kur pirms 2013. gada Dziesmu svētkiem orķestri no Cēsīm, Limbažiem, Valmieras un Pociema bija pulcējušies, lai atcerētos kopspēles sajūtas. Interesanti, ka nelielajā, taču ļoti mājīgajā un viesmīlīgajā Pociema kultūras namā orķestranti allaž sēdēja zālē, bet klausītāji – uz skatuves. Vēlākajos gados Vidzemes orķestri koncertēja Plācī, bet šogad pirmo reizi par notikuma vietu bija izvēlēta Smiltene. Līdzīga rakstura pūtēju saieti notiek arī citviet Latvijā – novembra beigās Pierīgas kolektīvi, kuros spēlē galvenokārt skolēni, uzstājās Siguldā, bet tuvākajā laikā kaut kas līdzīgs trīs orķestru līmenī gaidāms Valkā.
MUZICĒ leģendārais orķestris Signāls, diriģē leģendām apvītais Mārtiņš Birnis. Agņa Meldera foto