
Nodarbību vadīja biedrības «Zaļā Brīvība» mācību vadītājas Ilze Jēče un Santa Krastiņa. Mācību laikā tika apskatītas vairākas pašizziņas prakses un metodes darbam ar kopienām un dažādām līdzcilvēku grupām, trenētas dalībnieku prasmes ieklausīties sevī un aktīvi iesaistīties vietējās kopienas iniciatīvās.
Mācību ietvaros sanākušie mācījās arī ieklausīties tajā, ko stāsta kāds cits, jo tā ir prasme, kas mūsdienās sāk izzust, tāpēc ka cilvēki daudz labprātāk runā. Bija tiešām jāklausās, cenšoties cilvēku nenosodīt, nesalīdzināt ar sevi un nedodot nekādus dzīves padomus. Reizēm vienkārši vajag klausīties un sadzirdēt to, ko stāsta kāds cits. Tika runāts arī par kopienām un mūsu nozīmi tajās. Mēs katrs apzināti vai neapzināti piederam kādai kopienai. Piemēram, valmierieši ir viena kopiena, Valmieras skolotāji ir cita, tomēr tas nenozīmē, ka cilvēks nevar būt iekļauts abās kopienās un aktīvi tur darboties. Sanākušie neapzināti nodarbību laikā veidoja paši savas kopienas, kā, piemēram, tur bija vairāki cilvēki, kam patīk ātri nūjot.
PASĀKUMA DALĪBNIEKI veica vairākus uzdevumus, tostarp zīmēja savas dzīves ainavu. E. Grigules foto