
Jau pagājušā gada 3. novembrī Japānas valdība paziņoja, kuriem ārvalstniekiem Reivas laikmeta 1. gada (2019. gada) rudenī nolemts piešķirt Japānas valsts apbalvojumus. To vidū bija arī Guntis Gladkins. Ordenis – Uzlecošās Saules ordenis, Zelta un sudraba stari – viņam piešķirts par ieguldījumu Japānas un Latvijas reģionu sadarbības veicināšanā un attiecību stiprināšanā.
Kupli apmeklētajā pasākumā, kurā piedalījās diplomāti, valsts amatpersonas, politiķi, kultūras un sabiedriskie darbinieki, svinīgi pasniedza Japānas augstāko apbalvojumu, tostarp arī Rūjienas novada domes priekšsēdētājam Guntim Gladkinam.