
Pagājušajā ceturtdienā atkal bija reize, kad cilvēkiem nācās palīdzēt Gaujai. Ap pusdesmitiem no rīta VUGD saņēma informāciju, ka upē pārsimt metrus pirms Dzelzīša pie kreisā krasta pamanīts eļļains plankums varavīksnes toņos apmēram 500 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji operatīvi reaģēja, ierodoties norādītajā vietā un uzstādot absorbējošās peldošās bonas. Tālākie piesārņojuma likvidācijas un rašanās cēloņu izpētes darbi jau bija Valsts vides dienesta ziņā.
Liesma sīkāk par visu noskaidroja vakarrīt, kad dienesta darbinieki savu galveno darbu bija jau padarījuši, arī piesārņojuma izcelsmes vietu noskaidrojuši.
EĻĻA NETIKS TĀLĀK! 5. marta priekšpusdienā VUGD Vidzemes reģiona brigādes vīri uzstāda bonas pie vainīgā lietus ūdens kanalizācijas izvada Gaujā. Foto no Vidzemes reģionālās vides pārvaldes arhīva