Tiesa, vienlaikus aizvien skaļāki kļūst arī brīdinājumi, ka vairs nekas nebūs «kā agrāk» un ir jāgatavojas nopietnām pārmaiņām.
Ar «kā agrāk» tradicionāli tiek saprasts pirmskrīzes un pirmspandēmijas ekonomiskais, sociālais, politiskais utt. stāvoklis, un tiek gaidīts, ka līdz ar slimības apkarošanu samērā īsā laikā izdosies atgūt pandēmijas laikā zaudēto. Savukārt pēc tam dzīve jau atkal ieies iepriekšējās sliedēs. Šo priekšstatu, jāpiebilst, uztur arī Latvijas (līdzīgi kā daudzu citu valstu) politiķi un amatpersonas, aicinot vēl nedaudz paciesties un solot, ka pēc tam pacietība tiks atalgota un būs pieejams viss augšminētais.