
Sezonā parasti bites pienes gan dažādu ziedu medu, gan griķu, gan rapšu medu. Nu jau ir sākušās arī siltās dienas, kad bites izlido no stropa, un to var dzirdēt, jo ziedošais ozols, kas atrodas pagalmā, ir pilns ar bitēm. Arī ābeles zied. Apstājoties var dzirdēt bišu kluso darbošanos.
Uz jautājumu, cik bišu saimju jau mīt stropos, Imants Šillers atbild īsi – pārziemojušas ir 130 bišu saimes, šobrīd jau ir vairāk, adeliņi jeb cirmeņi taisās. Šogad ļoti labi pārziemoja. Vēl esot vieta, kur augt, maksimums varētu būt 200 stropi. Par to, no kā ir atkarīga bišu pārziemošana, Imants stāsta:
«Tas ir atkarīgs no bitenieka. Ja bites iet bojā, tad vainīgs jau nav neviens cits kā bitenieks. Lai bites labi pārziemotu, ir jāveic visi nepieciešamie darbi – jāpaārstē un jānodrošina, lai barības pietiek līdz pavasarim.
«BRAMAŅOS» saimnieko Imants, Aija un mazā Estere. Ārijas Romanovskas foto