
«Pirmajās dienās bija apjukums gan no manis, gan no cilvēkiem par to, kā viņi to visu uztvēra. Jau 12. maijā bija daudz cilvēku ar sejas maskām, bet daži tās lietoja jau pirms šī datuma.
No diskusijām par masku lietošanu/nelietošanu jau iekāpjot mūs pasargā šī rīkojuma otra daļa – autobusa vadītājs drīkst atteikt iekāpšanu pasažieriem bez maskas, tas ir rakstīts arī uzlīmē uz visu mūsu autobusu durvīm. Cilvēkiem bez maskām atgādinu par tādas nepieciešamību un brīdinu par iespēju gaidīt nākamo autobusu, līdz tam iegādājot šo masku.
Valmieras tuvākajos reisos pasažieri pamatā izmanto medicīniskās maskas, reti kādam tās ir šūtas, un reti gadās kāds, kurš ir aizmirsis sejas masku, tad uzrauj džempera apkakli degunam priekšā. Šajā laikā novēroju, ka vietējo autobusu reisos pasažieri gandrīz simtprocentīgi lieto sejas maskas.
EDGARS ZAĶIS. Gatavs doties reisā Valmiera-Valka. Ārijas Romanovskas foto