
Tas nozīmē, ka turpmāk Vidzemes slimnīcā pacientus aprūpēs tikai diplomēti māsas palīgi. Vairākums no absolventēm jau strādāja slimnīcā, taču bez atbilstoša profesionālās kvalifikācijas dokumenta. Lai nebūtu jāzaudē ierastā darba vieta, darbiniecēm bija jāmācās, turklāt valsts apmaksātā programmā. Sadarbības līgums, ko 2017. gadā noslēdza Vidzemes slimnīca un RSU SKMK par studentu un izglītojamo profesionālo apmācību, paredz, ka teorētiskās mācības notiek koledžā Rīgā, bet prakses studenti iziet Vidzemes slimnīcā. Šo iespēju studēt tuvāk mājām un apvienot darbu ar mācībām augstu novērtē visas absolventes, tāpat arī slimnīcas atbalstu, atmaksājot ceļa izdevumus.