Nezinu, vai tas bija kādam mājdzīvnieks vai vienkārši kaķis, kas dzīvo uz ielas, bet meitenes tīri priecīgas. Tad no veikala iznāca sieviete, salamāja vienu no meitenēm par to, ka paijā ielas kaķi, jo var dabūt dažādas slimības, un norāva viņu no kaķa nost. Kas mani pārsteidza visvairāk – meitene centās kaķim iespert. Sieviete, domājams, meitenes mamma, par to neteica ne vārda. Un tad es aizdomājos – vai tāda ir attieksme, ko vēlas no bērna? Labi, kaķis paspēja pamukt malā, un viņam netrāpīja veltītais spēriens.
Protams, katrs savu bērnu audzina tā, kā vēlas. Līdz ar to, ja ir alerģija pret spalvām un vecākiem ir bail, ka dabūs kādu slimību, paijājot kaķus uz ielas, – ir bērnam jāstāsta, kāpēc viņš nedrīkst kontaktēties ar dzīvnieku, bet tas jau nenozīmē, ka tam dzīvniekam tāpēc būtu jādara pāri.