Šķiet, ka šobrīd tieši tā notiek ar Izglītības un zinātnes ministrijā gatavotajām izmaiņām Izglītības likumā, kuras šī mēneša beigās ir iecerēts iesniegt apstiprināšanai Ministru kabinetā. Tikmēr ar šīm, vēl līdz galam neizvērtētajām izmaiņām izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) jau ir pasteigusies iepazīstināt pašvaldības un līdz galam vēl neuzrakstītais «sacerējums» ir aizgājis pasaulē un izraisījis ne vien daudzu vecāku, bet arī pašvaldību pārstāvju un arī tiesībsarga Jura Jansona iebildes, ka daži no iecerētajiem likuma grozījumiem var būtiski aizskart Satversmes 12. pantā noteiktās prasības, ka Latvijā visiem ir tiesības uz bezmaksas izglītību.
Tā ministrija, pieļaujot scenāriju, ka Covid -19 dēļ rudenī mācības skolā varēs atsākt vien attālinātā režīmā, likuma izmaiņās grib noteikt, ka attālināta mācīšanās ar viedierīču palīdzību turpmāk būtu viena no klātienes mācību formām.