Ja uzreiz jau neesam šokā par atvēlēto summu laikā, kad Latvijas valsts budžetam pandēmijas sakarā ir vesela virkne reālu un ieguldījumam adekvātu tēriņu, tad atslēgas vārds šeit ir valsts. Jo šādu pētījumu sērija nebūt nav domāta visas zemeslodes iedzīvotāju glābšanai, tāpēc to mūsu pētniekiem nav pasūtījusi Pasaules veselības organizācija. Nē, šis ir strikti lokāls pasūtījums, ko akceptējis mūsu pašu Ministru kabinets. Pie tam gandrīz pusmiljonu eiro katram pētījumam paredzēts notērēt, nevis, piemēram, kārtējā Nacionālās attīstības plāna visā termiņā, varbūt desmitgadē, bet gan līdz šī gada beigām!
Oficiālais šī valsts dāsni finansētā pasākuma mērķis – ierobežot Covid-19 infekcijas slimības izplatību un aizsargāt iedzīvotājus, lai, īstenojot inovatīvus augstas gatavības zinātniskus projektus, atjaunotu ekonomisko drošību un sociāli aktīvu ikdienas dzīvi. Par to Ministru kabinets jau 20. maijā, atsaucoties uz 30. aprīlī iesniegto Izglītības un zinātnes ministrijas ierosinājumu, izdevis rīkojumu Nr. 278, nosakot Izglītības un zinātnes ministriju par atbildīgo institūciju un Veselības ministriju par līdzatbildīgo institūciju programmas īstenošanā. Kopējais finansējums atvēlēts līdz 5 miljoniem eiro, īstenošanas laiks – 2020. gads.