
Viss nāk ar pacietību
«Liesma» Rūjienā, Rīgas ielā 60 – bijušajā meliorācijas kantorī, bet tagad mūsdienu viesmīlības servisa standartiem atbilstošā viesu namā «Lauvas līcis», pēdējo reizi pabija vasarā pirms trim gadiem, kad Aigas un Valda iegādātajā īpašumā – balto ķieģeļu ēkā un 4 hektārus plašajā dārzā – viss vēl bija jauns, svaigs un tapšanas stadijā. Pirms trim gadiem, kad bijām izstaigājuši viesa nama eleganti iekārtoto banketu zāli 70 personām, mazo semināru zāli, plašo halli, virtuvi un dažādos toņos mājīgi, ar labu gaumi iekārtotās viesu istabas, kad bijām arī apskatījuši saimnieku paveikto dārzā jeb pareizāk – aktīvās atpūtas parkā, abi jaunie cilvēki neslēpa, ka viesmīlības servisa kvalitātes uzlabošanā darāmā vēl esot gana, taču viņi uz to skatās pozitīvi, jo viss tikai ar laiku un pacietību var īstenoties. Nolēmām, ka atkal tiksimies pēc dažiem gadiem, lai redzētu tālāk paveikto.
Biznesa atbalsts – arī dažādu firmu darbinieki
Kad norunātajā laikā ieradāmies «Lauvas līcī», Aiga vēl uzkopa telpas, jo tikko kā no naktsmājām bija izrakstījies kāds no viesiem. Par viņiem tad arī iesākām sarunu ar abiem saimniekiem. Valdis atcerējās laiku pirms Covid:
«Bijām jau sapratuši, ka mūsu mērķauditorija ir ne tikai vietējie, bet arī ārzemnieki: ne tikai tūristi, bet arī dažādu valstu pārstāvētie darbinieki, kas Latvijā ierodas uz ilgāku laiku, tā teikt, ierodas darba komandējumos. Varētu teikt, ka ārzemnieki veido 50% no kopējo viesu skaita. Covid ierobežojumu dēļ pašlaik izjūtam mazāku apmeklētāju skaitu, tāpat kā arī dažādu pasākumu aizliegumu – nav vairs banketu, konferenču, uzņēmumu atpūtas svētku un citu izdarību. Visu šo Covid negatīvismu spēj novērst pozitīvie viesi, kuri iedod to nepieciešamo enerģiju, kas neļauj pagurt, bet turpināt iesākto. Novērtējam tādus cilvēkus!
LAIPNI LŪGTI. Viesu nams «Lauvas līcis» pēc ēkas siltināšanas. Alekseja Koziņeca foto