Latvijas Universitātes (LU) profesore Baiba Šavriņa portālā lsm.lv sagatavotajā publikācijā norāda, ka ideja par saīsinātu darba nedēļu nav jauna – par to diskutēja jau pagājušā gadsimta 30. gados, Lielās depresijas laikā, kad bija daudz bezdarbnieku. Jau tolaik slavenais angļu ekonomists Džons Meinards Keinss rakstīja, ka nākotnē amerikāņi nestrādās vairāk par 15 stundām nedēļā. «Tas būs saistīts ar tehnisko progresu, jo mašīnas var paveikt daudz no tā, ko cilvēks dara šobrīd.» Tagad «Microsoft» Japānā ieviesis četru darba dienu nedēļu un konstatējis, ka tik tiešām darba ražīgums audzis par 40%. Bet jāsaprot, ka runa ir par Japānu, kur darbaspēks tiek izmantots maksimāli, un tad tā produktivitāte tiešām arī aug, skaidro profesore.
Strādāt mazāk. Vai tas Latvijā maz iespējams?
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.