
Tavs uzņēmums SIA Zeltiņi ir tā sauktais start-up jeb jaunuzņēmums. Pastāsti par to!
Tas vienkārši ir statuss. Jaunuzņēmums starp līdzīgiem atšķiras ar kaut kādu pievienoto vērtību, parasti tur iekšā ir kāda tehnoloģijas komponente, cilvēks nodarbojas ar kaut ko inovatīvu. Parasti tiek ieguldīta nauda šīs jaunās tehnoloģijas vai inovācijas attīstībā. Tas nozīmē ļoti lielu sākotnējo resursu atdevi, paša ieguldījumu, lai to inovāciju varētu attīstīt. Ja es, piemēram, gribētu ražot kādu jau esošu produktu, man nekas nav jāizgudro: nopērku izejvielas, sāku ražot un konkurēt tirgū. Bet jaunuzņēmumam ir tieši šī lieta, ka sākotnēji jāiegulda lieli resursi. Manā gadījumā jātaisa vairāki Z-Tritona prototipi, piesaistot savus un investoru līdzekļus, lai vispār kaut ko varētu izdarīt.
Vai tāpēc izvēlējies izmantot Valmieras biznesa inkubatora pakalpojumus?
Jā. Jo inkubatoram ir trīs labas lietas. Vispirms tā ir kopiena, līdzīgi domājoši cilvēki, kas te darbojas, ar kuriem var apmainīties idejām, sāpēm un visu pārējo… Otrā lieta – finansiāls atbalsts, ka mēs varam dabūt līdzfinansējumu gan materiāliem, gan ražošanas iekārtām, gan mārketingam, gan mājaslapas izveidei un tādām lietām. Tātad – praktisks, reāls atbalsts. Trešais – zināšanas. Tas, ka ir piesaistīti ļoti daudzi mentori, Latvijā vadoši speciālisti, kas mūs apmāca par tirgu un visām lietām, kas saistās ar uzņēmējdarbību. Šo trīs galveno lietu dēļ ir jēga būt inkubatorā.
Cik ilgi jau esi inkubatorā, vai esi apmierināts ar piedāvājumu paketi?
Kopš 2018. gada, tagad jau divi gadi. Protams, esmu ļoti apmierināts, it sevišķi šobrīd. Mums patlaban ir divi investori – no Igaunijas un Singapūras, tās ir reāli piesaistītas investīcijas. Tāpēc mums patlaban vēl labāk iespējams apgūt inkubatora dotās priekšrocības jeb finansējumu, jo mums ir savējais līdzfinansējums. Tāpēc noteikti gribam palikt inkubatorā visu atvēlēto laiku, iet uz priekšu!
AIGARS LAUZIS. G. Vīksnas foto