
Tā nu apmēram 3 miljoni eiro pārvērtušies deviņos zeltaini melnos pilsētas maršrutu autobusos, kas katrs spēj uzņemt 70 pasažierus (36 sēdvietas un 34 stāvvietas) un kur katram busam ir divas sirdis – dīzeļdzinējs un elektromotors, kuram piedziņā izmanto pašu jaunāko tehnoloģiju – ne vairs baterijas, bet gan superkondensatorus. Kopā apmēram 400 zirgi vienā aizjūgā. Pasūtījumu – un tāds valmieriešiem ir pirmais starp visām trim Baltijas valstīm – izpildījis Polijas uzņēmums ar spāņu īpašniekiem Solaris.
Runīgs pasākums bija tāpēc, ka pēc jestrā muzikālā ievada sekoja trīs uzrunas – no Valmieras mēra Jāņa Baika, VTU Valmiera valdes priekšsēdētāja Oskara Spurdziņa un Solaris vadītāja Baltijas valstīs Rolanda Katkeviča. Mobils tāpēc, ka pēc tam mediju pārstāvjus, kuri pārbrauciena laikā izdabūja maksimāli daudz interesanta no Rolanda Katkeviča, nelielā kruīzā pa Valmieras ielām izvadāja pats VTU Valmiera transporta daļas vadītājs Guntis Kamzols.
AUTOBUSS GAUJAS ZELTA KRĀSĀ. Tā visus jaunos Solaris busus apdziedāja Mikus Frišfelds. Ja precīzāk, tad busa krāsojuma zeltainā daļa atbilst Gaujas smilšu sērim, bet tumšais stiklojums un daži melnie apdares elementi – Gaujas allaž viltīgajiem straujupes ūdeņiem.