
Nākamā gada 20. un 21. februārī reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā Daibe un Vidzemes Olimpiskajā centrā notiks Latvijā pirmais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons DaibeZero.
Pasākuma patrons – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce norāda: «Atkritumu poligonos apglabājamo atkritumu apjoms ir būtiski jāsamazina un jāpalielina to pārstrādes īpatsvars.
Mūsdienu domāšana, radoša pieeja un atvērtība inovācijām ir ceļš, kas ved uz samilzušu vides problēmu risināšanu. Nozarēm, valsts pārvaldei un privātajam sektoram sadarbojoties, kopīgi jāatrod veids, kā pēc iespējas vairāk un produktīvāk saimnieciskajā apritē atgriezt izlietotos materiālus, piešķirot tiem otrreizēju vērtību, tādā veidā īstenojot aprites ekonomikas principus.