Finanšu ministrija savā 2020. gada 31. augusta ziņojumā valdībai prognozē, ka saistībā ar VSOI iemaksu celšanu 2021. gadā no 92536 saimnieciskās darbības veicējiem 70% jeb 64984 nevarēs nomaksāt VSOI un pārstās strādāt kā pašnodarbinātie. Tātad – tiks padarīti par dzimtcilvēkiem vai kalpiem. Tas skars vismazāk turīgo, bet aktīvo iedzīvotāju slāni, kā arī tos, kuri uzsāk savu biznesu vai saimniekošanu patstāvīgi. Tādas laukos atzītas atbalsta programmas kā Eiropas Savienības LEADER, kas radījusi daudzus jaunus uzņēmējus, zaudēs jēgu.
Līdz ar to uzskatu, ka krīzes situācijā celt nodokļus un tādējādi nīcināt ārā mazos uzņēmējus, pašnodarbinātos, kuri paši cīnās un nediedelē pabalstus, ir absolūti nepieņemami, jo šādas nodokļu politikas rezultātā mazie zemnieki, amatnieki, mājražotāji, kurpnieki, frizieri, mežkopji un citi tiks iedzīti pagrīdē vai nenodarbosies ar to.