
Ar ko tu nodarbojies?
Es četrus gadus strādāju Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā Valmierā un nu jau par brigādes vadītāju. No 2018. gada oktobra strādāju arī Vidzemes slimnīcas Uzņemšanas nodaļā par ārsta palīdzi, bet ļoti mazu slodzi, pārsvarā tur esmu kādas četras reizes mēnesī. Šobrīd jau otro gadu studēju Starptautiskajā Kosmetoloģijas koledžā par skaistumkopšanas speciālistu.
Kas tevi pamudināja studēt medicīnu?
Atceros, kad biju ļoti maza – man bija apmēram pieci vai seši gadi, skatoties CSI, mammai teicu, ka gribu būt patologanatoms. Drausmīga profesija. Nezinu, kāpēc ko tādu gribēju, bet man vienmēr ir patikušas filmas un seriāli par medicīnas tēmu. Manā ģimenē gan neviens nav mediķis. No mazotnes, mācoties gan pamatskolā, gan vidusskolā, es gāju uz to, ka noteikti iešu studēt medicīnu, papildus mācījos bioloģiju un ķīmiju.
Visu laiku plānoju mācīties par ārstu, bet pēdējā vidusskolas klasē kaut kā noraustījos, padomāju, ka nekad neesmu bijusi saistībā ar to un varbūt man nemaz nepatiks. Tā es izvēlējos ārsta palīga virzienu ar domu, ka vēlāk mācīšos par ārstu, bet es aizgāju uz skaistumkopšanu (smejas). Pusaudža gados jau nevar izplānot visu savu dzīvi.
LAUMA PUJĀTE NMPD strādā jau četrus gadus. Viņa stāsta, ka šobrīd sakrājies nogurums, tāpēc dodas pārgājienos kopā ar draugu, lai gūtu atelpu no ikdienas skrējiena. Foto no personiskā arhīva