
«Nedaudz par to, ko zinu saistībā ar jaunajiem hibrīdbusiem. No mācību laikiem Priekuļu tehnikumā man vēl spilgtā atmiņā pirmie mēģinājumi noregulēt tukšgaitu. Kad – bez kādiem īpašiem elektroniskiem palīgiem – bija jāpanāk stabila motora darbība minimālos apgriezienos, paļaujoties tikai uz dzirdi un sajūtām. Tagad to visu veic elektroniski moduļi, visādi gaismas plūsmas mērītāji, gāzu analizatori. Bet būtība jau nemainās – tukšgaita ir pats neekonomiskākais un motoram nelabvēlīgākais (kaitīgākais) darbības režīms!