
«Izstādes Janvāra barikādēm – 30 ideja lēnām attīstījās vairāku gadu garumā un šobrīd rezultējusies kā ārtelpas izstāde, ņemot vērā pandēmijas apstākļus, bet, ja tādu nebūtu, tad visticamāk tā būtu eksponēta Valmieras muzejā, un iespējams, ka paralēli šai izstādei būtu bijis arī piemiņas pasākums, varbūt pat vērienīgāks nekā 2011. gadā, kad Valmieras muzeja pagalmā pulcējās vairāki desmiti valmieriešu – ne tikai barikāžu dalībnieki, bet arī viņu ģimenes locekļi un Valmieras skolu izglītojamie. Tā ka bijām diezgan kupls pulciņš, un izveidojās ārkārtīgi sirsnīgs pasākums ar patriotiskām dziesmām un tikšanos ar barikāžu dalībniekiem muzeja telpās.
SILDA PA ĪSTAM! Skolotāja Līga (no labās) barikāžu laiku atceras gan kā traģisku, gan kā cerību pilnu, gan kā aukstu un bargu, kad pati mājās ar maziem bērniem turējusi īkšķi par vīru, klausoties radio un TV reportāžas, bet skolotāja Zinaīda pati bijusi Rīgā ar jau sagatavotu cienastu barikāžu aizstāvjiem. Ārijas Romanovskas foto