
TLMS «Valmiera» vadītāja Baiba Mince stāsta: «Jau izsenis mūsu senči ziemas spelgonī nesa ārā vilnas deķus, segas un lakatus, lai izsaldētu no tiem kodes. Šo ieražu pārnesām uz mūsdienām. Gribējām sarīkot vienu jubilejas izstādi, bet to nevar ārkārtējās situācijas dēļ. Svētkiem par godu varam pasaldēt deķus, lai arī pilsētas iedzīvotāji var pastaigāt un apskatīt.
TLMS «Valmiera» 75. jubileja būs oktobrī, mēs ļoti ceram, ka uz rudens pusi varēsim sarīkot jubilejas izstādi iekštelpā, ja visi apstākļi to atļaus. Mēs esam pati vecākā studija visā Latvijā, tas mums ir liels gods un atbildības sajūta. Daudzas studijas Latvijā ir ļoti spēcīgas, taču ne ar tik lielu gada skaitli. Mums ir vēl daudz jāaug un jāpilnveidojas.
LAKATU UN DEĶU SALDĒŠANA. TLMS «Valmiera» dažas dalībnieces un vadītāja Baiba Mince (ceturtā no labās). Ārijas Romanovskas foto