Taču, tiklīdz arī pie mums saslimstības gadījumu skaits sāka strauji augt, izrādījās, ka cīņā ar pandēmiju esam daudz bezspēcīgāki par kaimiņiem.
Vajadzēja vainīgo, kam uzvelt atbildību par notiekošo, un tāds tika atrasts veselības ministres Ilzes Viņķeles personā, jo, raugi, vasarā neesot izstrādāta nozares stratēģija un vakcinācijas plāns. Daniela Pavļuta stāšanās amatā sakrita ar pirmo vakcīnu parādīšanos Latvijā, tomēr atkal bēda – vakcīnu pieprasīts par maz, un tās pašas tiek ievadītas tik lēnā tempā, ka ar steigu jādibina Vakcinācijas projekta birojs.