
Kā Burtniekam brīdi pirms oficiālā atklāšanas pasākuma, kurā bez mājastēva galvenie runasvīri bija aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Latvijas Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš, pastāstīja Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis, alus garšas radīšanā aktīvi līdzdarbojušies abi ciemiņi no Zemessardzes, esot izgaršotas dažādas alus garšas, mēģinot saprast, kā būtu jāgaršo Zemessardzes alum, arī spriest par labāko etiķetes dizainu. Pirmoreiz alus Savas zemes sargs, kas ievārīts 4. maijā, Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, tika oficiāli galdā celts otrdien, 25. maijā.
Par godu notikumam bija arī visu četru pieminēto vīru uzrunas.
Aigars Ruņģis: «Šodien ir ļoti simboliska diena, jo mēs atzīmējam Zemessardzes 30 gadu jubilejas svinību sākumu. Man kā valmierietim ir ļoti liels gods, ka sakarā ar nozīmīgiem Latvijas svētkiem es varu ne tikai uzvilkt mastā karogu, bet arī likt galdā Latvijas garšas, šodien – nacionālo dzērienu alu.
ĪSTU VĪRU RUNAS. Par Savas zemes sarga tapšanu izsakās svarīgi vīri (no kreisās) Aigars Ruņģis, Artis Pabriks, Egils Leščinskis un Mareks Ozoliņš.