Viņiem ir tāda iespēja, jo varbūt mazāk runāts par kādu programmu, ko esam ieviesuši šajos apstākļos, vairāk nekā desmit tūkstošiem cilvēku palīdzot celt kvalifikāciju un atrast jaunas iespējas strādāt. Redzam, ka desmit tūkstoši, sākot no kovida laika, to arī ir izmantojuši, pārgājuši uz citām nozarēm.
Esam gana droši, ka līdz 30. jūnijam funkcionēs un darbosies programmas, kas bijušas populārākās mūsu uzņēmējiem: dīkstāve, subsidētās darbavietas atbalsts un apgrozāmie līdzekļi. Ļoti lielas atbalsta programmas, kopsummā vairāk nekā par 600 miljoniem eiro ir atbalstīti mūsu uzņēmēji. Ir skaidrs, ka arī pēc šī termiņa būs uzņēmumi un nozares, kuriem vēl būs problēmas, tās ir saistītas ar cilvēku apkalpošanu, lielākām cilvēku plūsmām, tās, kurām šobrīd ir drošās darbības protokoli: noteikti kvadrātmetri vai cilvēku skaits… Esam runājuši ar uzņēmējus pārstāvošām organizācijām, un viņi atzīst, ka ir ļoti paradoksāla situācija – ir daudzas nozares, kurām trūkst darbinieku, un redzam, ka bezdarba līmenis strauji krīt.