Mācību iestāde pirmā varēs uzzināt situāciju un plānot tālāko rīcību. Kā mamma tam piekrītu, jo skola tāpat zvanīs trauksmes zvanu, ja kas. Pēc stundas ne tikai bērns, bet visa klase un mammas būs karantīnā.
Tomēr, sazinoties ar Mazsalacas vidusskolu, uzzinu, ka viņu audzēkņi testējušies jau pagājušajā trešdienā un līdz pirmdienas pēcpusdienai saņemta visaptveroša atbilde, ka visi testētie rezultāti ir negatīvi, bet ne pa klašu grupām, ne pēc uzvārdiem nav nekādas informācijas. Direktore priecīga, ka bērni var iet skolā 1. septembri svinēt. Starp citu, tieši par Mazsalacas skolu zināms, ka viņiem pēc stingra grafika testēšana jāveic trešdienās. Tātad vakar bija otrā visu nevakcinēto un nepārslimojušo testēšanas reize, un tieši stundu pirms svinīgā brīža jauno mācību gadu sākot.