Šoreiz par konkrētu sabiedriskā transporta jomu – starppilsētu maršrutu autobusiem, ko iedzīvotāji varbūt mazāk izmanto vasaras sezonā, bet kuru lietošanas vērtība noteikti pieaug, sākoties septembrim un vienlaikus arī jaunajam mācību gadam. Parastos apstākļos, protams, tam nevajadzētu pievērst uzmanību, jo dienās, kad pasažieru plūsma lielāka, cilvēki vienkārši sarūmējas ciešāk un no punkta A līdz punktam B nokļūst ar savu iecerēto busu un laikā, bet pašlaik daudzas būtiskas korekcijas mūsu ikdienā ievieš pandēmija.
Tieši tā notika arī šoreiz, kad savdabīgu dāvanu daudziem Latvijas iedzīvotājiem, kuru dzīve kaut kādā mērā saistīta ar 1. septembri – Zinību dienu –, sagādāja Autotransporta direkcija. Tā gan tikai izpildīja augstākstāvošo norādījumus, kas noteikti nebija draudzīgi ne skolēniem, studentiem un kursantiem, ne viņu skolotājiem, kam uz savu zinību templi nākas doties tālākus gabalus, parasti jau no laukiem uz pilsētu.