Tos gan neatveda, bet ieskaitīja elektroniski. Bet pie mums tā kļūst par reālu, tērējamu naudu. Te gan kāda piebilde – šī pilnībā ir dotācija, nauda, kas nebūs jāatdod, ja šos miljonus tērēsim tikai vajadzībām, kādas Latvija ierakstījusi Eiropas Komisijai (EK) iesniegtajā Nacionālajā attīstības plānā.
Jāatgādina, ka Atveseļošanas fonds ir EK centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021. – 2027. gada Eiropas Savienības daudzgadu budžetam. Tā mērķis – atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt pandēmijas izraisītās krīzes radīto ietekmi.
Iespējams, ka Latvijai šīs EK budžeta programmas prasību ievērošanā bija zinoši padomdevēji, kas varēja pat melnrakstā špikeri piedāvāt, jo mums plānu un pieteikumu pēc atveseļošanās naudas izdevās uzrakstīt un iesniegt vieniem no pirmajiem.