
Informē Valmieras novada pašvaldības pārstāve Ginta Gailīte: «Inovatīvā šķeldas katlumāja Valmierā atklāta 2020. gada oktobrī. Tā ne tikai veicina energoresursu neatkarību no fosilā kurināmā, bet arī ļauj samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas. Tā aprīkota ar tehnoloģijām, kas ļauj dedzināt zemākas kvalitātes šķeldu un ražot siltumenerģiju lētāk, sniedzot pilsētas iedzīvotājiem zemākus siltumapgādes tarifus. Vietējie uzņēmēji ir ieguvuši biznesa iespējas, piegādājot katlumājai kurināmo, bet pilsētai šis projekts palīdzējis kļūt par dabai draudzīgu piemēru enerģētikas nozarē.
Publicitātes foto