Tajos galvenais punkts ir, ka bezdarbnieka statusus vairs nebūs pieejams personām, kuras saņem vienalga kādus ienākumus, kas tiek aplikti ar valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu.
Līdz 31. martam situācija šajā ziņā tikmēr bija ievērojami elastīgāka attiecībā uz papildu darbiem. Neiedziļinoties niansēs, iepriekš nelieli ienākumi, kuri mēnesī nesasniedza minimālo algu, ļāva saglabāt bezdarbnieka statusu un attiecīgi arī pabalstu. Vienīgi no šiem ienākumiem bija jāveic tikai 10% sociālās iemaksas.