
Konkursa mērķis bija veicināt skolēnu un jauniešu dziļāku interesi un izpratni par J. Jaunsudrabiņa darbu «Ar makšķeri» un tā nozīmi latviešu kultūrā, interesi un sapratni par cilvēku attiecībām ar dabu un visumu, kā arī attīstīt radošās un pētniecības darba iemaņas, savas attieksmes un spriedumu veidošanu. Zīmējumu tematika – «Daba un es» un «Ilustrācija par J. Jaunsudrabiņa darbu «Ar makšķeri»». Rencēnu pamatskolā literāro darbiņu rakstīšanai vasarā atsaucās četri skolēni.
Konkurss noslēdzās septembra nogalē, kad muzeja darbinieki dalībniekus aicināja klātienes pasākumā, taču pandēmijas nosacījumu dēļ nevarējām tik tālu doties, tāpēc vērtējumu ar speciāliem Tencinājumiem (nosaukums diplomu vietā) un balvas saņēmām sūtījumā. Radošo darbu forma literatūrā varēja būt visdažādākā – eseja, stāsts, dzejolis, viencēliens. No Valmieras novada skolēniem konkursā piedalījās tikai rencēnieši.
GRĀMATA AR MŪSU DARBIŅIEM. Rencēnu pamatskolas skolēni (no kreisās): Linda, Klāvs Jānis, Adriana, Paula ar saņemtajām balvām un Tencinājumiem. I. Birzkopes foto