
Kāds mūsu pusē mežsaimniekiem bijis nu jau gandrīz aizvadītais 2021. gads?
Mežu nozare ir tik pašpietiekama, ka tā nevar nestrādāt! Protams, ir bijuši kādi sarežģījumi, taču tā Latvijā ir tik milzīga nozare, ja skatāmies kopumā, ka mums nav bijis iespēju un arī vajadzības apturēt darbu. Tāpēc varu teikt, ka kopumā, neskatoties uz pandēmiju un ierobežojumiem, gads ir bijis ļoti labs. Ja skatāmies no finansiālā viedokļa, tad, pateicoties koksnes cenām, kuras pasaulē ir pieaugušas, tāpat kā dažādu iemeslu dēļ ir pieaudzis arī pieprasījums, tad mežsaimniecībā Latvijā nav par ko raudāt. Mēs turpinām realizēt savus plānus, sākot jau ar meža ieaudzēšanu, ar meža atjaunošanu, ar ceļu būvniecību. Latvijas valsts mežiem ieņēmumi šogad būs noteikti virs 300 miljoniem eiro, tas nozīmē, ka nauda reāli ienāk ne tikai uzņēmumā, bet arī valstī. Ja skaita visu kopā, tad tie ir vairāk nekā 100 miljoni eiro dažādos nodokļos un dividendēs, kas gada laikā tiek samaksāti.